Az elektromos robogó áramellátásának 6 pontja

Az elektromos robogók áramellátása nagyrészt az akkumulátorrendszerükön alapul, amely biztosítja a szükséges energiát a motor meghajtásához és az egyéb elektromos rendszerek működtetéséhez. Itt van, hogyan működik az áramellátás az elektromos robogók esetében.

1. Akkumulátor

A lítium-ion akkumulátor

A legtöbb modern elektromos robogó lítium-ion (Li-ion) akkumulátorral van felszerelve, mivel ezek könnyűek, nagy energiasűrűséggel rendelkeznek, és hosszú élettartamot biztosítanak. Ezek az akkumulátorok általában 36V, 48V, 60V vagy 72V feszültségűek, attól függően, hogy mekkora teljesítmény szükséges a robogóhoz.

Az akkumulátor kapacitása

Az akkumulátor kapacitását általában amperórában (Ah) adják meg. Ez határozza meg, hogy az akkumulátor mennyi energiát képes tárolni, ami közvetlenül befolyásolja a robogó hatótávolságát. Minél nagyobb az akkumulátor kapacitása, annál hosszabb távot tud megtenni a robogó egyetlen töltéssel.

2. Töltés

Töltési folyamat

Az elektromos robogókat hálózati áramról lehet tölteni. A robogóhoz tartozó töltőt egyszerűen csatlakoztatni kell a robogó töltőportjához és egy szabványos konnektorhoz. A töltési idő az akkumulátor kapacitásától és a töltő teljesítményétől függ, általában 4-6 órát vesz igénybe.

Gyors töltés

Néhány elektromos robogó támogatja a gyors töltést, amely lehetővé teszi az akkumulátor rövidebb idő alatt történő feltöltését. Ez azonban általában csökkentheti az akkumulátor hosszú távú élettartamát, ha rendszeresen használják.

Az akkumulátor használata
Az akkumulátor használata

3. Energiafelhasználás és hatékonyság

Az elektromos robogó energiahatékonysága

Az elektromos robogók rendkívül hatékonyan használják fel az energiát, mivel nincs szükségük bonyolult mechanikai rendszerekre, mint a belső égésű motoroknál. Az elektromos motor az akkumulátor energiáját közvetlenül mechanikai mozgássá alakítja, minimális veszteséggel.

Regeneratív fékezés

Néhány robogó regeneratív fékezési rendszert is alkalmaz, amely azt jelenti, hogy a fékezés során visszatölti az akkumulátorba az energiát, növelve ezzel a hatótávolságot.

4. A hatótávolság

A robogók hatótávolsága az akkumulátor kapacitásától, a robogó súlyától, a vezetési stílustól, valamint a terepviszonyoktól függ. A kisebb városi robogók általában 50-60 km-es hatótávolsággal rendelkeznek, míg a nagyobb teljesítményű modellek, mint például a Silence 100 km-es vagy annál hosszabb hatótávot is kínálhatnak.

gps-znen robogó

5. Cserélhető akkumulátorok

Néhány e – robogó cserélhető akkumulátorral van felszerelve, ami lehetővé teszi, hogy az akkumulátort gyorsan és egyszerűen kicseréld egy feltöltött egységre, így gyakorlatilag azonnal folytathatod az utazást, anélkül hogy várnod kellene a töltésre.

6. Energiaforrások

Az elektromos robogók áramellátását zöld energiaforrásokkal is biztosíthatod, például napenergiával töltött hálózatból, így még környezetbarátabbá teheted a közlekedést.

Sok elektromos robogó két párhuzamosan működő lítium akkumulátorokkal vannak szerelve

Az e – robogók áramellátása tehát egy egyszerű, de hatékony rendszerre épül, amely könnyen kezelhető és fenntartható, miközben minimális környezeti lábnyomot hagy maga után. Az akkumulátorok fejlődése folyamatosan javítja a hatótávolságot és a töltési időt, így egyre inkább versenyképes alternatívát jelentenek a hagyományos robogókkal szemben.

Zöld Mobilitás Kft.

A Zöld Mobilitás Kft. 2020-ban alakult azzal a céllal, hogy megfizethető alternatívát kínáljon az elektromos közlekedés területén.

Elérhetőség

Hétfő-Péntek: 8-16
1037, Budapest Kunigunda útja 60
+36 30 3762646
(+36 30 erobogo)
info@elektromosrobogo.hu